Oni czekają na Ciebie

Szkolna biblioteka to Królestwo Książek, ale również Królestwo Ludzkiej Myśli zapisanej słowami, obrazami, liczbami. Zaludniają je ludzie, którzy żyją współcześnie i Ci, po których pozostał ślad jedynie na kartach powieści, dzieł historycznych, pamiętników czy przewodników podróży. Dlatego nie rozsypali się w proch. Wracają i trwają w naszych umysłach wraz z kolejną lekturą, fascynują, pobudzają do działania. 

                               Czuj się u siebie

Kiedy przekroczysz progi biblioteki, bądź odważny! Idź! Szperaj! Szukaj diamentów na półkach: w książkach, czasopismach, w zbiorze filmoteki. Czuj się jak u siebie. Pomyśl jednak o innych, którzy również pozostają Podróżnikami Królestwa. Zachowaj dla nich dobre słowo, uśmiech, uszanuj ich potrzebę skupienia.

                               Dyskutuj i twórz

Dziel się swoimi myślami, opisuj wrażenia, znajduj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i kwestie, które tkwią głęboko w Twojej duszy. Debatuj w bibliotece nad tym, co najważniejsze. Chciej spotykać innych, niepokornych myślą.

Pisz. Słowo bowiem ratuje nas od nieistnienia, przechowuje pamięć o tym, czego nie zobaczysz na fotografii czy facebookowym filmie.

                               Witam Cię w moich nowych progach

Kiedy wrócisz do szkoły po wielu dniach zdalnego odosobnienia, nie poznasz dawnej przestrzeni. W pastelowym, przyjaznym wnętrzu połączonej biblioteki i czytelni będziesz mógł/ mogła sięgnąć po książki z półki (na razie w rękawiczkach i w maseczce), przechadzać się między regałami, usiąść wygodnie i zatopić się w lekturze.

Tu możesz się umówić z przyjaciółmi w czasie przerwy i poszukać na lekcję potrzebnych źródeł. Tu także możesz cieszyć się wolnym czasem.

                              Czekam na Ciebie.

Zapraszam do połączonej przestrzeni Biblioteki i Czytelni

Od poniedziałku do piątku w godzinach: 9.00 – 15.45,

a także na spotkania wyjątkowe (dyskusje, debaty, spotkania z pisarzami, z lekturami, projektowe, teatralne, poetyckie itd… - zgodnie z umówionym terminem.

Ewa Piechota

 

Scroll
×